Sprawdź wolne terminy – tel: 664 084 937

PO ZABIEGU

Po zabiegu skóra wokół brwi może być opuchnięta, zaczerwieniona i nadwrażliwa nawet przez 48 godzin. Nie dotykamy brwi, uważając na psa, kota, królika a nawet przytulanie się do innych osób, aby nie zainfekować brwi!
Bezpośrednio po makijaż może wydawać się przerysowany. W efekcie końcowym brwi będą jaśniejsze nawet o 50%. W dniu zabiegu, wieczorem, mogą być intensywniejsze w odcieniu niż bezpośrednio po pigmentacji. Wynika to nie z koloru pigmentu, lecz z tworzącego się mikro-strupka (dlatego kontakt z wodą jest niezalecany, aby strupek nie odpadł za szybko).
Przez pierwsze 4 dni od zabiegu nie stosujemy żadnych kremów, maści i środków łagodzących. 1 raz dziennie brwi można przemyć wacikiem z przegotowaną wodą, wieczorem, włącznie w dniu zabiegu. Stosując inne kosmetyki do twarzy należy uważać, aby nie zabrudzić nimi miejsca pigmentacji, tj. krem, podkład, mleczko, tonik. W razie kontaktu brwi z wodą należy je osuszyć chusteczką higieniczną.
Po ok. 4-7 dniach brwi zaczynają się wyłuszczać i jest to naturalny proces gojenia. Może być odczuwalne swędzenie, jednak strupków nie należy usuwać, bo można „wydrapać” pigment. 1 raz dziennie można stosować maść Bephanten CIENKĄ warstwą, złagodzi to swędzenie i zmniejszy widoczność strupków.
Przez 2 tyg. bezwzględnie należy unikać słońca, solarium, sauny i basenów. Po wyłuszczeniu, jeśli jest kontakt ze słońcem należy stosować sztyft ochronny SPF30-50 (może być do ust), lub najlepiej, osłaniać brwi. Skóra jest świeżo wyłuszczona i mogłoby dojść np. do przebarwienia lub odbarwienia. Nawet po zupełnym wygojeniu brwi należy zabezpieczać filtrami jeśli przebywa się na słońcu, bo słońce wpływa na szybszą degradację barwnika.
Po wyłuszczeniu brwi, można mieć wrażenie, że „nic nie zostało”. Spokojnie, pigment stabilizuje się w skórze nawet 40 dni, więc efekt końcowy ocenia się średnio 1 miesiąc od zabiegu!
KOREKTA
Pierwsza korekta jest w cenie zabiegu i wykonuje się ją po 4-8 tyg. Czasem zdarza się, że po pierwszym zabiegu pigmentacja jest na tyle satysfakcjonująca, że korekta nie jest konieczna.
TRWAŁOŚĆ
Zaleca się odświeżenie makijażu brwi optymalnie po 1-1,5 roku, maksymalnie po 2 latach. Koszt zabiegu stanowi 50% od pełnej ceny. Trwałość pigmentacji jest cechą indywidualną i zależy m.in. od rodzaju skóry, stanu zdrowia, stabilności hormonów, pielęgnacji domowej, ekspozycji na promieniowanie UV. Aby efekt utrzymywał się jak najdłużej zaleca się stosować filtry ochronne podczas opalania, unikać zabiegów złuszczających skórę twarzy (szczególnie kwasy, retinoidy), oraz stosować kremy odżywcze i nawilżające na okolicę brwi. Jeśli pigment zostaje w skórze przez kilka lat mamy do czynienia nie z makijażem permanentnym, a tatuażem. Barwnik jest osadzony głębiej i wychładza się, co nie wygląda estetycznie i naturalnie. Ewentualna korekta takiego makijażu wymaga czasochłonnego laserowego lub mineralnego rozjaśniania, bo jednak zupełne usunięcie barwnika, jest w zasadzie nie możliwe. Płytka alokacja pigmentu – czyli prawidłowo wykonany makijaż permanentny daje większe możliwości odwrócenia procesu, dlatego wytrącanie się barwnika z czasem jest tak na prawdę tylko zaletą!